KURUMSAL

NEDEN DOKU?

Doku İnşaat yarım asırlık geçmişi ile inşaat sektöründe tecrübe ve bilgi birikimine sahiptir. Uygulamalar daima birinci sınıf malzeme kullanılarak titiz işçilikle gerçekleştirilmiştir. Kalitenin yükselmesi amaç edinilmiştir. Teknolojiler yakından takip edilerek, sürekli uygulamalarda yeni teknolojiler uygulanmaktadır. (CE – TSE - EN ISO 9001 - 2008, OHSAS 18001 - 2007, ISO 14001 – 2004) Standartlarına uygun malzemeler kullanılıp, kalite hedefi sürekli kar hedefinin önünde tutulmaktadır.

TARİHÇE

1974 yılında Sn. Arap DOKUMACI öncülüğünde başlanılan inşaat müteahhitliği 44 yıl öncesine dayanır. 1993 yılında Sn. Arap DOKUMACI öncülüğünde DOKU İnşaat; 2003 yılında ALKOM Alüminyum; 2008 yılında ALKOR Alüminyum; 2008 yılında DOKU Enerji ile faaliyetlerini sürdürmekte ve gelişmektedirler.

BAŞKANIN MESAJI

1974 yılında inşaat taahhüt işleri ile başlayan firmamız sürekli gelişerek çalışma alanlarını da genişleterek faaliyetlerini sürdürmektedir. Sizlerle çalışmak amacıyla firmamız faaliyetlerini size daha iyi bir şekilde tanıtmaya uygun bulduk. Kısa özgeçmişimiz ve halen yapmakta olduğumuz işleri içeren bilgileri görüşlerinize sunuyoruz. Firmamız ; İnşaat, Turizm, Sanayi,Endüstri ve Enerji Alanında; Kuruluşları olan Doku İnşaat, Alkom Alüminyum, Alkor Alüminyum ve DOKU Enerji ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Yoğun bilgi birikimi, geniş makine paktı ve modern teçhizatlı seçkin personeli ile hizmet vermektedir. Grup şirketlerimiz yurtiçi ve yurtdışı hizmet ve taahhütlerini (CE – TSE - EN ISO 9001 - 2008, OHSAS 18001 - 2007, ISO 14001 – 2004) Standartlara uygun ve zamanında teslim etmenin gururunu taşımaktadır. Bugüne kadar tamamlamış olduğumuz işler kalitemizin göstergesidir.

YÖNETİM ANLAYIŞI

Bilgininin egemen olduğu 21. yüzyılda, yeniliklerin birbirini kovaladığı ve yoğun rekabetin yaşandığı günümüzde Doku Insaat kurumsallaşma çalışmalarına hızla devam etmektedir. Bu nedenle Firmamızın her ferdi; Her zaman gelişmeyi, geliştirmeyi hedefleyen ve mevcut durumla yetinmeyecek kadar yenilikçi, Sahip olduğu vizyonu her kademedeki arkadaşları ile paylaşacak kadar öncü, Dünyada ve çevresinde meydana gelen değişimleri izleyecek, nedenleri ve sonuçları üzerinde araştırma yapacak kadar gözlemci, Sevgi ve saygı çerçevesinde, yeni iş arkadaşlarının yetişmesi için mesleki bilgi ve tecrübesini paylaşacak kadar paylaşımcı, Kendi deneyimlerinden sonuçlar çıkartacak ve sürekli öğrenecek kadar araştırmacı, Sistemi daha da geliştirmek için sıradışı ve yapıcı çözümler ortaya koyacak kadar yaratıcı, Gelecekteki durumla ilgili beklentilerini sürekli olarak canlı tutacak, birlikte çalıştığı arkadaşlarını köklü değişiklikler için yüreklendirecek kadar motivasyonu yüksek, Bilgi, beceri, saygı ve sevgi meziyetlerini benliğinde bulunduracak kadar kişilikli, En iyiyi başarma azmi ve yılmadan kişiliğiyle her zaman takdir edilecek kadar mücadeleci, Riskleri ve sonuçları taşıyabilecek inisiyatifini kullanan, karakter bütünlüğüne sahip, En zor koşullar altında bile pozitif düşünebilen bir çalışandır.